Mystique 1.4 - en to tr translation catalogue (239 entries)

en: The requested page was not found
tr: İstenen sayfa bulunamadı

en: Posts tagged %s
tr: %s olarak etiketli yazılar

en: Archive for %s
tr: %s için arşivler

en: Archive for year %s
tr: %s yılı için arşivler

en: Author archive
tr: Yazarın tüm yazıları

en: Blog Archives
tr: Blog arşivleri

en: Permanent Link:
tr: Kalıcı link:

en: M jS
tr: j M

en: Posted by %1$s in %2$s
tr: %1$s tarafından %2$s kategorisinde yayınlanmıştır

en: Posts by %s
tr: %s tarafından yayınlananlar

en: Edit
tr: Düzenle

en: No comments
tr: Yorum yok

en: 1 comment
tr: 1 yorum

en: % comments
tr: % yorum

en: Read the rest of this entry &raquo;
tr: Bu yazının devamını okuyun &raquo;

en: %1$s (%2$s topics)
tr: %1$s (%2$s konular)

en: &laquo; Older Entries
tr: &laquo; Eski yazılar

en: Newer Entries &raquo;
tr: Yeni yazılar &raquo;

en: Sorry, but there aren't any posts in the %s category yet.
tr: Özür dilerim, %s kategorisinde henüz bir yazı yok.

en: Sorry, but there aren't any posts within this date.
tr: Özür dilerim, bu tarihte bir yazı yayınlanmamış.

en: Sorry, but there aren't any posts by %s yet.
tr: Özür dilerim, %s tarafından yayınlanan bir yazı henüz yok.

en: No posts found.
tr: Herhangi bir yazı bulunamadı.

en: This user hasn't shared any biographical information
tr: Bu kullanıcı herhangi bir kişisel bilgi paylaşmamış

en: Homepage:
tr: AnaSayfa:

en: Jabber/GTalk:
tr: Jabber/Gtalk:

en: Tags:
tr: Etiketler:

en: Posted in %s
tr: Kategoriler: %s

en: No posts found by this author.
tr: Bu yazar tarafından yayınlanan bir yazı yok.

en: Enter your password to view comments
tr: Yorumları görebilmek için şifrenizi girin

en: Related Posts
tr: İlgili konular

en: Trackbacks (%s)
tr: Geribildirimler (%s)

en: Comments (%s)
tr: Yorumlar (%s)

en: No comments yet.
tr: Henüz yorum yapılmamış

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
tr: Yorum yapabilmek için <a href="%s">Giriş</a> yapmış olmanız gereklidir.

en: Name (required)
tr: İsim (gerekli)

en: E-mail (required, will not be published)
tr: E-mail (gerekli, yayınlanmayacak)

en: Website
tr: Web sitesi

en: Cancel Reply
tr: Yanıtı iptal et

en: Logged in as %s.
tr: %s olarak giriş yapıldı.

en: Log out of this account
tr: Bu hesabın oturumunu kapatın

en: Logout &raquo;
tr: Çıkış yapın &raquo;

en: Welcome back <strong>%s</strong>.
tr: Tekrar hoşgeldiniz <strong>%s</strong>.

en: Change &raquo;
tr: Değiştir &raquo;

en: Spam protection: Sum of %1$s + %2$s = ?
tr: Spam koruması: %1$s + %2$s = ? İşleminin sonucu nedir?

en: Submit Comment
tr: Yorumu gönder

en: No trackbacks yet.
tr: Henüz geribildirim yok

en: Comments are closed.
tr: Yorumlar kapalıdır.

en: This is the default sidebar, visible on 2 or 3 column layouts. If no widgets are active, the default theme widgets will be displayed instead.
tr: Bu ön tanımlı, 2 veya 3 kolon şablonları ile kullanılabilen yan menünüz. Eğer aktif widget yoksa bunlar yerine temanın ön tanımlı widget'leri kullanılacak.

en: This sidebar is active only on a 3 column setup.
tr: Bu yan menü sadece 3 kolonlu şablon için geçerlidir.

en: You can add between 1 and 6 widgets here (3 or 4 are optimal). They will adjust their size based on the widget count.
tr: Burada 1 ve 6 arası widget ekleyebilirsiniz (3 veya 4 en iyi sonucu verir). Boyutlarını widget sayısına göre ayarlarlar.

en: Only visible if jQuery is enabled.
tr: Sadece jQuery aktif ise görülebilir.

en: Share this post!
tr: Bu yazıyı paylaşın!

en: %1$s written by %2$s
tr: %1$s Yazan: %2$s

en: Reply
tr: Yanıtla

en: Quote
tr: Alıntı

en: Your comment is awaiting moderation.
tr: Yorumunuz onay beklemektedir.

en: RSS Feeds
tr: RSS Beslemeleri

en: Follow me on Twitter!
tr: Beni Twitter'da takip edin!

en: You are Home
tr: Anasayfadasınız

en: Home
tr: Anasayfa

en: Click for Home
tr: Anasayfa için tıklayın

en: Read more
tr: Devamı

en: This entry was posted by %1$s on %2$s at %3$s, and is filled under %4$s. Follow any responses to this post through %5$s.
tr: Bu yazı %1$s tarafından, %2$s tarihinde, saat %3$s de ve %4$s kategorisi altında yayınlanmıştır. Yorumları %5$s den takip edebilirsiniz.

en: You can <a%1$s>leave a response</a> or <a%2$s>trackback</a> from your own site.
tr: <a%1$s>Yorum</a> veya kendi sitenizden <a%2$s>geribildirim</a> yapabilirsiniz.

en: Responses are currently closed, but you can <a%1$s>trackback</a> from your own site.
tr: Şu an için yoruma kapalıdır ancak kendi sitenizden <a%2$s>geribildirim</a> yapabilirsiniz.

en: You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.
tr: Yazıya yorum yapmak için aşağıya gidin. Ping'lere izin verilmiyor.

en: Both comments and pings are currently closed.
tr: Yorum ve Ping'e kapalıdır.

en: Edit this entry
tr: Bu girişi düzenle

en: Sorry, no attachments matched your criteria.
tr: Özür dilerim, kriterlerinize uygun eklenti bulunamadı.

en: No posts found
tr: İçerik bulunamadı

en: Sorry, but you are looking for something that isn't here.
tr: Özür dilerim, aramakta olduğunuz şey burada değil.

en: Read the rest of this page &raquo;
tr: Bu sayfanın geri kalanını okuyun &raquo;

en: Search Results for %s
tr: %s için arama sonuçları

en: Nothing found.
tr: Hiçbirşey bulunamadı.

en: Try a different search?
tr: Başka bir arama yapmak ister misiniz?

en: Search
tr: Ara

en: My latest tweets
tr: Son twitter mesajlarım

en: Blogroll
tr: Bağlantılar

en: 2nd sidebar is active. Add widgets here from the Dashboard
tr: İkinci yan menü aktif durumda. Kontrol panelinden widget ekleyin.

en: Pages:
tr: Sayfalar:

en: You are not authorised to perform this operation.
tr: Bu işlem için yetkili değilsiniz.

en: Mystique settings
tr: Mystique ayarları

en: Settings saved. %s
tr: Ayarlar kaydedildi. %s

en: View site
tr: Siteye gözat

en: General
tr: Genel

en: Design/colors
tr: Tasarım/ Renkler

en: Navigation
tr: Gezinti

en: Posts
tr: Yazılar

en: Ads
tr: Reklamlar

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: User CSS
tr: Kullanıcı tanımlı CSS

en: Layout style
tr: Sayfa Düzeni

en: Use page templates to apply these only to specific pages
tr: Bunları belirli sayfalara uygulamak için sayfa şablonlarını kullanın.

en: Imageless layout
tr: Grafiksiz düzen

en: No background images; reduces page load downto just a few KB, with the cost of less graphic details
tr: Arka plan grafiği yok; sayfa yükünün düşürülmesi grafik detaylarındaki azalma ile sağlanır.

en: Footer content
tr: Alt Bölüm İçeriği

en: You can post HTML code
tr: HTML kodları kullanabilirsiniz.

en: Use the following short codes for convenient adjustments: <br />%s
tr: Uygun ayarlar için aşağıdaki kısa kodları kullanın: <br />%s

en: Sidebar(s) vs Main Content ratio
tr: Yan Menü(ler) ve Ana İçerik yerleşim oranı

en: Preferred font style
tr: Tercih edilen yazıtipi stili

en: Font priority and their availability
tr: Yazıtipi önceliği ve uygulanabilirliği

en: Color scheme
tr: Renk teması

en: Not available with <em>imageless</em> setting
tr: <em>grafiksiz</em> ayarlar için kullanılamaz.

en: Custom logo image
tr: Kişiselleştirilmiş Logo Grafiği

en: Show a logo image instead of text; Upload the graphic file from your computer
tr: Başlıkta metin yerine bir logo kullanın; Bilgisayarınızdan bir grafik dosyası yükleyin

en: Remove current image
tr: Geçerli grafiği kaldır

en: Directory %s doesn't have write permissions - can't upload!
tr: %s klasörü yeterli izinlere sahip değil, yükleme yapılamıyor!

en: Check your upload path in Settings/Misc or CHMOD this directory to 755/777.<br />Contact your host if you don't know how
tr: Kontrol panelinizin Ayarlar/Çeşitli ayarlar bölümünde yükleme klasörünüzü değiştirin veya bu klasörün CHMOD izinlerini 755/777 olarak ayarlayın. Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız sitenizin bulundurma hizmetini sağlayan firmayı arayın.

en: Custom background image
tr: Kişiselleştirilmiş arka plan grafiği

en: Upload a new background/header image to replace the default one
tr: Ön tanımlı grafik yerine yeni bir arka plan/üst kısım grafiği yükleyin

en: Background color
tr: Arka plan rengi

en: Leave Black (#000000) to keep the default background
tr: Öntanımlı siyah arka planı kullanmak için Black (#000000) olarak bırakın.

en: Top navigation shows
tr: Üst gezinti bölümünün gösterecekleri...

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Links
tr: Bağlantılar

en: from category
tr: Kategoriden

en: No links found
tr: Bağlantı bulunamadı

en: Exclude from navigation
tr: Üst gezinti menüsünden çıkar

en: Check the items you wish to hide from the main menu
tr: Ana menü bulunmasını istemediklerinizi işaretleyin

en: (Use the private property to hide other links)
tr: (Diğer bağlantıları gizlemek için özel özellikleri kullanın)

en: View page
tr: Sayfayı gör

en: Post previews
tr: Yazı önizlemeleri

en: The way posts are displayed on blog homepage and archive pages
tr: Yazıların ana sayfa ve arşiv sayfalarında görüntülenme biçimleri

en: Full
tr: Tam

en: Excerpts
tr: Özetler

en: Titles only
tr: Sadece başlıklar

en: Enable "Share This Post" feature
tr: "Share This Post" özelliğini aktifleştir.

en: Uncheck this if you're using a social bookmaring plugin
tr: Sosyal imleme eklentisi kullanıyorsanız işareti kaldırın

en: Featured content source
tr: Featured içerik kaynağı

en: The last 5 posts from this category will be shown in the featured content area (in random order)
tr: Bu kategoriden son 5 yazı rastgele bir biçimde Featured İçerik bölümünde görüntülenecektir

en: - All categories
tr: - Bütün kategoriler

en: Display featured posts on blog/home page
tr: Featured yazıları blog'da/anasayfada göster.

en: Use the "Page with Featured Content" template if you want it on specific pages
tr: Diğer sayfalarda "Page with Featured Content" özelliğini istiyorsanız sayfa temalarını kullanın

en: Additional site optimization for search engines
tr: Arama motorları için site optimizasyonu

en: Uncheck if you are using a SEO plugin!
tr: SEO eklentisi kullanıyorsanız işareti kaldırın

en: What does this do?
tr: Bu ne işe yarar?

en: enables canonical URLs for comments (duplicate content fix)
tr: Yorumlar için canonical URL'leri aktif eder. (Çift içerik sabitlenir)

en: generates unique titles for posts with multiple comment pages (prevents duplicate titles)
tr: Birden fazla yorum sayfalı yazılarda farklı başlıklar üretir. (başlık tekrarlarını engeller)

en: no keywords are generated because they are <a %s>useless</a>
tr: Anahtar kelimeler <a %s>gereksiz</a> olduğu için yoktur.

en: Advertisment blocks
tr: Reklam alanları

en: Use the %s short code to insert these ads into posts, text widgets or footer
tr: Bu reklamı yazılarda, metin bileşenlerinde veya alt kısımda kullanmak için %s kısa kodunu kullanın.

en: Example:
tr: Örneğin:

en: Use jQuery
tr: jQuery kullan

en: For testing purposes only. Only uncheck if you know what you're doing!
tr: Sadece test amaçlı kullanım. Ne yaptığınızdan eminseniz işareti kaldırın!

en: Enable theme built-in lightbox on all image links
tr: Bütün grafik linklerinde temanın ön tanımlı lightbox'unu kullan

en: Uncheck if you prefer a lightbox plugin
tr: Bir lightbox eklentisi kullanmak istiyorsanız işareti kaldırın

en: Remove Mystique settings from the database after theme switch
tr: Tema değişiminden sonra Mystique ayarlarını veritabanından kaldır

en: Uncheck this if you plan to keep Mystique as your default theme!
tr: Mystique temasını ön tanımlı temanız olarak kullanacaksanız işareti kaldırın!

en: Document head code
tr: Belge başlık kodu

en: PHP code to insert in the %s section of the XHTML document. Useful if you have plugins that require you to add stuff here, adding Analytics code etc.
tr: XHTML belgesinin %s bölümüne PHP kodu eklemek için kullanın. Buraya birşeyler eklemenizi gerektiren eklentileriniz varsa faydalı olacaktır. Örn. Analystics kodları

en: Don't add the PHP opening tags! To output HTML only, close the PHP tag first.
tr: PHP betiği başlangıç tag'lerini eklemeyin! Sadece HTML eklemek için önce PHP tag'ini kapatın.

en: Examples and helpers:
tr: Örnekler ve yardımcılar:

en: Modify anything related to design using CSS code
tr: Tasarım ile ilgili herhangi birşeyi CSS kullanarak modifiye edin

en: Check %s to see existing theme classes and properties
tr: Tema sınıf ve özelliklerini görmek için %s 'i kontrol edin

en: Avoid modifying theme files directly; use this option instead to preserve your changes after update
tr: Temayı direkt olarak değiştirmekten kaçının; yaptığınız değişikliklerin güncellemeler sonrası da kalabilmesi için bu seçeneği kullanın.

en: Save Changes
tr: Değişiklikleri kaydet

en: Reset to Defaults
tr: Ön tanımlılara sıfırla

en: %s comments
tr: %s yorum

en: %s (%s topics)
tr: %s (%s konu)

en: Empty ad slot (#%s)!
tr: Boş reklam alanı (#%s)!

en: Top
tr: Üst

en: Mystique theme by %1$s | Powered by %2$s
tr: Mystique temasını tasarlayan: %1$s | %2$s kullanılmıştır.

en: Site Admin
tr: Site Yöneticisi

en: Log in
tr: Giriş Yapın

en: Insert Ad slot #1 in every post and page
tr: Bütün yazı ve sayfalara Ad slot #1'i ekle

en: Insert Ad slot #2 at every 5 comments
tr: Her 5. yoruma Ad slot #2'yi ekle

en: Replace blog description text with Ad #4
tr: Blog tanımı metnini Ad #4 ile değiştir

en: Black navigation style
tr: Siyah gezinti menüsü stili

en: Alternate header image
tr: Alternatif başlık grafiği

en: Hide RSS button
tr: RSS düğmesini gizle

en: Hide Twitter button
tr: Twitter düğmesini gizle

en: Set a fluid page width
tr: Akışkan sayfa yapısı kullan

en: Decrease site title text size
tr: Site başlığı metninin boyutunu azalt

en: Hide post information bar
tr: Yazı bilgi çubuğunu gizle

en: Change footer background color to light gray
tr: Alt kısım arka plan rengini açık gri yap

en: Dark background footer
tr: Koyu alt kısım arka planı

en: Join navigation with main content
tr: Gezinti menüsünü ana içerikle bitişik yap

en: Hide navigation
tr: Gezinti menüsünü gizle

en: Remove styling from tables
tr: Tablolardan stilleri kaldır

en: Text-Justify post and page content
tr: Yazı ve sayfalarda metni iki yana yaslama

en: Fixed custom background image
tr: Sabit kişiselleştirilmiş arka plan grafiği

en: Displays links to different sections grouped in tabs
tr: Farklı bölümlerdeki bağlantıları gruplandırılmış olarak göster

en: Mystique | Sidebar tabs
tr: Mystique | Yan menü sekmeleri

en: Recent comments
tr: Son yorumlar

en: Popular posts
tr: Popüler yazılar

en: Archives
tr: Arşivler

en: Tags
tr: Etiketler

en: Didn't find any posts popular enough :(
tr: Yeterince popüler herhangi bir yazı bulunamadı :(

en: Sidebar tabs
tr: Yan menü sekmeleri

en: jQuery is disabled and this widget needs it
tr: Bu bileşenin ihtiyaç duyduğu jQuery kullanım dışı

en: Tabs to show
tr: Gösterilecek sekmeler

en: Tags
tr: Etiketler

en: Popular posts (most commented)
tr: Popüler yazılar (Çok yorumlananlar)

en: Sort categories
tr: Kategorileri sırala

en: by name (alphabetically)
tr: İsme göre (Alfabetik)

en: by category ID
tr: Kategori ID'sine göre

en: by category slug
tr: Kategori kısa ismine göre

en: by post count
tr: Yazı sayısına göre

en: Show post count (categories and archives)
tr: Yazı sayılarını göster (Kategoriler ve arşivler)

en: How many popular posts to show?
tr: Kaç popüler yazı gösterilsin?

en: How many recent comments to show?
tr: Kaç yorum gösterilsin?

en: Shows your latest Twitter updates
tr: Son Twitter güncellemelerinizi görüntüleyin

en: about %s year ago | about %s years ago
tr[0]: yaklaşık %s yıl önce
tr[1]: yaklaşık %s yıl önce

en: about %s month ago | about %s months ago
tr[0]: yaklaşık %s ay önce
tr[1]: yaklaşık %s ay önce

en: about %s week ago | about %s weeks ago
tr[0]: yaklaşık %s hafta önce
tr[1]: yaklaşık %s hafta önce

en: about %s day ago | about %s days ago
tr[0]: yaklaşık %s gün önce
tr[1]: yaklaşık %s gün önce

en: about %s hour ago | about %s hours ago
tr[0]: yaklaşık %s saat önce
tr[1]: yaklaşık %s saat önce

en: about %s minute ago | about %s minutes ago
tr[0]: yaklaşık %s dakika önce
tr[1]: yaklaşık %s dakika önce

en: about %s second ago | about %s seconds ago
tr[0]: yaklaşık %s saniye önce
tr[1]: yaklaşık %s saniye önce

en: %s followers
tr: %s takipçi

en: Error while retrieving tweets (Twitter down?)
tr: Tweets'ler alınırken hata! (Twitter çalışıyor mu? )

en: Title:
tr: Başlık:

en: Twitter user name:
tr: Twitter kullanıcı adı:

en: Number of tweets to show:
tr: Gösterilecek tweets sayısı:

en: Displays Flickr galleries (needs API key)
tr: Flickr galerilerini göster (API anahtarı gerektirir)

en: Mystique | Flickr Gallery
tr: Mystique | Flickr Galerisi

en: Flickr Gallery
tr: Flickr Galerisi

en: API key:
tr: API anahtarı:

en: Number of photos to show:
tr: Gösterilecek fotoğraf sayısı:

en: Gallery source:
tr: Galeri kaynağı:

en: Photoset
tr: Fotoğraf seti

en: User photostream
tr: Kullanıcı fotoğrafları

en: Photoset ID:
tr: Fotoğraf seti ID:

en: User ID (use %s to find it):
tr: Kullanıcı ID (Bulmak için %s kullanın)

en: Login form
tr: Giriş formu

en: Mystique | Login
tr: Mystique | Giriş

en: Logged in: %s
tr: Giriş yapan

en: Dashboard
tr: Kontrol paneli

en: Write
tr: Yeni yazı

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Log out
tr: Çıkış yap

en: User Login
tr: Kullanıcı girişi

en: User
tr: Kullanıcı

en: Password
tr: Şifre

en: Login
tr: Giriş

en: Remember me
tr: Beni hatırla

en: Register
tr: Kayıt ol

en: Lost your password?
tr: Şifrenizi hatırlamıyor musunuz?
